» » Torrent Nedir? Torrent Programları ve Torrent Hızlandırma

Torrent Nedir? Torrent Programları ve Torrent Hızlandırma

Vip Üye Ol ! 2020 Fiyatlarıyla Hızlı ve Sınırsız Film indirmenin Keyfini Sende Yakala !

https://ultrahdindir.com

Film indir Vip


Güvenli Bir Şekilde Turbobit Hesabı Almak için Alttaki Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.

Upgrade to Turbo
Upgrade to Turbo premium


Torrent Nedir? Torrent Programları ve Torrent Hızlandırma

Torrent, tam yazılışıyla BitTorrent; P2P bağlantı protokolünü kullanarak kullanıcıların kendi aralarında dosya transferi yapmasına olanak sağlayan bir yazılımdır. Torrent'in doğrudan indirmeden en büyük farkı indirme işleminin tek bir ana sunucu veya sunucular tarafından gerçekleştirilmesi yerine kullanıcılar arasında paylaşımlı olarak indirme modeliyle çalışmasıdır.

Bir Torrent dosyası paylaşıldıktan sonra diğer indirmeye başlayan kullanıcılar aynı zamanda da Torrent'den bir parçayı farklı bir kullanıcıya gönderirler. Torrent düzeninde her indiren aynı zamanda birer paylaşan konumundadır. Bu sayede ortada büyük sunucu yardımları ve trafikleri olmamasına karşın boyutu çok yüksek olan dosyalar bile Torrent sayesnde kolaylıkla indirilebilmektedir.

Torrent yasa dışı veya illegal bir yazılım değildir. Fakat Torrent üzerinden yayın hakları korunan içeriklerin paylaşılması Torrent'in illegal kullanımına verebileceğimiz en büyük örnektir. Torrent ile indirme sırasında tüm aktarımlar durdurulup daha sonradan devam ettirilebilir ve bilgisayarın yeniden başlatılması halinde indirmeye kalındığı yerden devam edilebilir. Bu yönüyle de Torrent boyutu yüksek olan dosyaların indirilmesi açısından doğrudan indirmeye oranla kesinlikle büyük bir avantaj sunmaktadır.

Torrent Programları
İlk defa 2001 yılında ortaya çıkan BitTorrent o günden sonra internette özgür yazılım ruhuna inanan ve dosyaları kolayca, paylaşarak indirmek isteyen çevrelerin ciddi şekilde dikkatini çekmeyi başarmıştır. İnsanlar doğrudan kısıtlı sunucularla bir dosyayı indirmek yerine BitTorrent'e yönelmiş ve bu ortam üzerinden hem paylaşım hem de indirme yapmaya başlamıştır.

BitTorrent üzerinden indirme ve gönderme yapmak için ise BitTorrent İstemcisi olarak adlandırığımız herhangi bir Torrent programına ihtiyacınız vardır. BitTorrent Programı olarak şuan en çok kullanılan yazılımlar şunlardır;

μTorrent - Windows / MacOsX / o
BitTorrent- Windows / Linux / MacOsX
Bitcomet - Windows / o / o
Azureus - Windows / Linux / MacOsX
TorrentFlux - Windows / Linux
Torrent File Search Engine
Transmission - / o / Linux / MacOsX
Deluge - / Windows / Linux / MacOsX
Bitlord - Windows / o / o
Ktorrent - / o / Linux / o
Rufus - / Windows / Linux / o
BitTorrent İstemcilerinin tamamı dosya indirmenize ve göndermenize olanak sunan yazılımlar olmasının dışında hepsi bazı kendi has özellikleri barındırmaktadır. Örneğin μTorrent ve diğer birçok BitTorrent yazılımı indirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı askıya alma, kapatma veya yeniden başlatma gibi seçenekler sunmaktadır. Ayrıca μTorrent'in Pro sürümünü satın aldığınızda μTorrent sizin için hem otomatik virüs taraması başlatabilir hem de Torrent üzerinden indirdiğiniz filmleri henüz indirirken izleme olanağı sunabilir.

Torrent Hızlandırma
Torrent'i hızlandırmak için elbette bazı kriterleri göz önüne almak faydalı olacaktır. Yine de eğer okumadıysanız ilk başlığa geri dönerek Torrent'in mantığını kavrayın ve P2P nedir sayfamıza bakarak P2P paylaşımının mantığını kavrayın. Torrent indirmelerinizi hızlandırmak için şu adımları deneyebilirsiniz;

Seed, yani Torrent'in göndereni yüksek olan kişileri ve popüler Torrent paylaşımlarını indirin. Popüler paylaşımlarda Seed oranı daha yüksektir. Bu da daha fazla kullanıcının dosyayı göndereceği yani indirme hızınızın artacağı anlamına geliyor.
Gelişmiş özelliklere sahip ve hafif bir BitTorrent istemcisi kullanın. Bazı Torrent istemcileri ekstradan reklam gösterimi vb. Aktiviteler için de kaynak tüketimine neden olurlar.
Upload oranınızı belirleyin. Bir dosyayı daha kısa sürede indirmek için internet bağlantınızın %80'i indirme %20'si ise gönderme olacak şekilde ayarlayın.
Bağlı eş sayısını düşürün. Binlerce kalitesiz eş yerine istikrarlı bağlantı kurulan çok daha az sayıdaki eş sizi daha ideal bir indirme hızına ulaştıracaktır. Global bağlantıyı 150 Torrent başına bağlantıyı 100 yapmanız ideal olabilir.

Kaynak: Nedir


Güvenli Bir Şekilde Turbobit Hesabı Almak için Alttaki Bağlantıya Tıklayabilirsiniz.

Upgrade to Turbo
Upgrade to Turbo premium

Vip Üye Ol ! 2020 Fiyatlarıyla Hızlı ve Sınırsız Film indirmenin Keyfini Sende Yakala !

www.ultrahdindir.com

Film indir Vip
Allah Rızası için Bir Yorum
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.